.

הקדמה

הכל החל לפני כ-60 שנה ע"י ד"ר ווילהלם רייך, מדען, רופא ואחד מתלמידיו המבריקים של פרויד. רייך חקר את האנרגיה הפועלת בתוך הגוף וגילה את הקשר שבין הגוף, הרגשות וזרימת האנרגיה בתוך הגוף. אנרגיה זו הקשורה קשר הדוק לאנרגיה הקוסמית, נקראה ע"י רייך "אורוגון" - מקום מגוריו

ווילהלם רייך

כאן בישראל, כממשיך דרכו של ווילהלם רייך, פותח מדע זה ע"י רפי רוזן, אדם מיוחד וחלוץ בקנה מידה עולמי במחקריו, שנתן בידינו כלים ליישם את מחקריו של רייך. לשיטת הריפוי הזו, בביואנרגיה שימושית, נתן את השם "ביואורגונומי", וזאת מלשון אורוגון.
במהלך מחקריו גילה רפי רוזן, כי באמצעות עיפעוף העין ניתן לאבחן בעיות גופניות ונפשיות ולטפל בהן. לחוש זה קרא רפי רוזן "החוש השביעי". מחלה גופנית ונפשית, באה לביטוי, תחילה בגוף האנרגטי ורק אחר כך בגוף הפיסי. הטיפול נעשה ע"י חישת התבנית האנרגטית של הגוף שהיא העתק מדויק של הגוף הפיזי. באמצעות טכניקה זו שהיא ללא כל מגע פיזי ויכולה להעשות גם מרחוק, נדע לזהות רמות אנרגיה נמוכות שמהן מתחילות בעצם רוב בעיות הבריאות, לכן נשמור על רמת אנרגיה טובה, כלומר, מערכת חיסונית טובה.

רפי רוזן

וכאן המפתח לריפוי בביואורגונומי - מדוע רמת האנרגיה שלנו ירודה ?! ובאם נדע לשמור על רמת אנרגיה טובה, נכון, נהיה מחוסנים בראש ובראשונה מכל המחלות הכרוניות המפחידות את כולנו.
כאן המקום לומר לכל אחת ואחד מאיתנו, שבניגוד לדעה המקובלת, בריאותנו אינה תלויה רק בהתנהגותנו ובאורח החיים שאנו מנהלים ולו יהיו הנכונים ביותר ולא רק באוכל שאנו מזינים את עצמנו ואפילו יהיו אלה סוגי והרגלי התזונה הנכונים ביותר, אלא וזה המפתח – המערכת החיסונית שלנו תלויה בעיקר בגורם חיצוני שאינו בשליטה שלנו. מנקודת מבטה של ה"ביואורגונומי", הגורמים המשפיעים על המערכת החיסונית שלנו הם – "המשלים האנרגטי" או "המשלימה האנרגטית".

ñ חזור לראש הדף

טכניקת העיפעוף

טכניקת העיפעוף התגלתה על ידי רפי רוזן בדרך מקרה. בעקבות התעניינותו הרבה במחקריו של המדען וילהלם רייך, מגלה אנרגיית החיים "האורוגון" השתתף רפי רוזן בסדנאות בנושא ביואנרגיה. באחת הסדנאות, בתחילת שנות השמונים, הוא מצא שכאשר העניים שלו סגורות, הן מגיבות בתגובת עיפעוף חזקה, בכל פעם שעברה לידו אישה מסויימת שהשתתפה בסדנא. רפי החל לחקור מיד את התופעה ומהר מאד הגיע להבנה, ששריר העפעף מגיב לאנרגית החיים, האורוגון, האנרגיה המפעילה כל אורגניזם חי וכמובן את גופנו. לתגובת עיפעוף זו קרא רפי רוזן "החוש השביעי" וכן לספרו הראשון בנושא קרא: "החוש השביעי והמציאות שמעבר".
גילוי זה היווה פריצת דרך להתפתחות הביורגונומי ונתן בידנו כלי, היקר מפז, כלי שבעזרתו נוכל לבדוק רמות אנרגיה בגוף הנבדק, לפני הטיפול ולאחריו, כלי שבלעדיו הריפוי בביואורגונומי היה בעצם בלתי אפשרי.
בטכניקת העיפעוף, מתרגם המוח של המטפל את האנרגיה המוקרנת מהמטופל לתגובת עיפעוף בעיניי המטפל. עוצמת העיפעוף תלויה ברמת האנרגיה המוקרנת.
אחזור ואומר שטכניקת העיפעוף היא כלי אבחוני בלבד ואין בה כל אלמנט של ריפוי, מאחר ופעולה זו היא קריאת אנרגיות ומאחר ואנרגית כל חי מוקרנת למרחוק, אפשרי לזמן אנרגית כל חי ולאבחנה במדויק גם מרחוק, תמונת הגוף האנרגטי זהה לגוף הפיזי, שהרי ממנו היא מוקרנת.
בביואורגונומי אלמנט הריפוי מתקבל בטכניקת "עירבול משלימים", המעקב ומשך זמן העירבול נעשה באמצעות "העיפעוף".

ñ חזור לראש הדף

נקודות פתיחה

"נקודות פתיחה" בגופנו הן נקודות על פני עור הגוף, הקשורות בקשר עיצבי או אנרגטי למערכות הגוף השונות, למשל, הנקודה האחראית על כדוריות הדם בגופנו נמצאת כ-5 ס"מ מעל הטבור. באם "נקודת פתיחה" זו חסרת אנרגיה, הדבר יכול להתבטא באנמיה, בחוסר איזון בין הכדוריות האדומות והלבנות ועוד. בעיה זו ניפתור גם כאן בטכניקת "עירבול משלימים". אפשר לומר שמיקום חלק מ"נקודות הפתיחה" בביורגונומי, מקביל לנקודות הדיקור ברפואה הסינית. עד כאן הגישה הטיפולית דומה, אך הטיפול בביורגונומי שונה במהותו מהטיפול בדיקור. וזאת מכמה סיבות.
סיבה ראשונה ועיקרית - את הטיפול בביורגונומי נתחיל בחיזוק המערכת החיסונית - האנרגטית. אחרת אפקט הטיפול ב"נקודות הפתיחה" יהיה חלקי בלבד אם בכלל. סיבה שניה - הטיפול איננו פולשני, וללא מגע כלל. והסיבה השלישית - מעצם הגישה הטיפולית ב"נקודות הפתיחה", גישה זו מטפלת בסיבת החלשותה של הנקודה, שיכולה להיות תורשתית וגם לוקחת בחשבון פגיעות במשלימים האנרגטיים, בנוסף לפגיעות הישירות שקרו למטופל, גם כאן נערבל עם המשלים שהיה בזמן היווצרות הפגיעה ב"נקודת הפתיחה".
גישה טיפולית מקיפה כזאת לא מוכרת לי ואינני יודע באם הדיקור הסיני מגיע לרבדים אלה.

  ñ חזור לראש הדף

משלימים אנרגטיים

בכל אורגניזם חי מתקיים עקרון ההשלמה האנרגטית, העיקרון אומר שאנחנו שלמות כזוג, זכר ונקבה. לכל זכר יש חיבור אנרגטי לנקבה, שהיא "המשלימה האנרגטית" שלו, ולהפך - לכל נקבה יש חיבור אנרגטי לזכר שהוא "המשלים האנרגטי" שלה.
אלמנט הריפוי מתקבל על ידי הצמדת המערכות האנרגטיות של זוג המשלימים, ערבול זה של המערכות האנרגטיות, גורם ליצירת אנרגיה חזקה מאד. פעולה זו נקראת: טכניקת "ערבול המשלימים האנרגטיים".
ערבול זה גורם להגברה מיידית של השדות האנרגטיים של בני הזוג, הגברה זו של רמת האנרגיה יוצרת תהליך ריפוי מיידי של המערכת האנרגטית ושל הגוף אליו היא קשורה.
וכאן נשאלת השאלה, מדוע נחלשת המערכת האנרגטית שלנו? סיבת החלשותה של המערכת האנרגטית שלנו נובעת מעצם בריאתנו כזוג, כלומר, אנחנו כמו שנאמר בתחילה, שלמות כזכר ונקבה. מכאן, באם אחד מבני הזוג נפגע, הוא זקוק ליותר אנרגיה על מנת להרפא ומאחר והחיבור בין בני הזוג הוא אנרגטי, את האנרגיה החסרה לו, ייקח, ישאב מבן הזוג השני, פעולה בלתי מודעת הגורמת לירידת רמת האנרגיה הכללית של המשלים התורם וכפועל יוצא המערכת החיסונית של גופו נחלשת ומאבדת את היכולת לשמור על עצמה, דבר שיטופל ויתוקן במלואו בעזרת טכניקת "ערבול המשלימים האנרגטיים".
 

לסיכום, אפקט הריפוי ב"ביורגונומי" מתקבל לאורך כל הטיפול, על ידי שימוש בטכניקת "ערבול המשלימים האנרגטיים". פעולה הגורמת ליצירת אנרגיה אין סופית הממלאה כל מחסור.
א: פעולה זו מפסיקה מידית את שאיבת האנרגיה מה"משלימ/ה האנרגטי/ת".
ב: ממלאת את מחסור האנרגיה שהיה ב"נקודת הפתיחה" לפני הערבול.

 

ñ חזור לראש הדף

 

> הקדמה

> טכניקת העפעוף

> נקודות פתיחה

> משלימים אנרגטים

© 2009 יורם גני

powered by NGDesign

דף הביתפרופיל מקצועיאודות הביורגונומידרך הטיפולסדנאותמכתבי מטופליםפורוםצור קשר

footer image footer image